Bezbolesne znieczulenie komputerowe – co to jest, zalety, cena

 

Dzięki znieczuleniom zabiegi stomatologiczne mogą być pozbawione bólu. Sprawdź, czym jest znieczulenie komputerowe i dlaczego warto się na nie zdecydować!

Czym jest znieczulenie komputerowe?

Zwykłe znieczulenie u stomatologa podawane jest z użyciem strzykawki z igłą. Jest skuteczne, lecz dla niektórych pacjentów może być ono bolesne. Pojawia się wtedy nieprzyjemne uczucie wkłucia oraz rozpierania tkanek, ponieważ środek znieczulający wprowadzany jest pod ciśnieniem – https://dentystagliwice.pl/2021/12/31/na-czym-polega-znieczulenie-komputerowe-w-gabinecie-stomatologicznym/.

Alternatywą dla zwykłego znieczulenia stomatologicznego jest znieczulenie komputerowe, na przykład z użyciem systemów The Wand, QuickSleeper czy SleeperOne. Na czym polega znieczulenie komputerowe?

Tego typu znieczulenie stomatologiczne wykorzystuje komputer oraz specjalny aplikator w kształcie długopisu, który zakończony jest cienką i krótką igłą. W urządzeniu umieszcza się także ampułkę z anestetykiem (substancją znieczulającą). Dozuje ono anestetyk powoli, kontrolując jego ilość i ciśnienie, aby uniknąć przykrych dolegliwości towarzyszących zwykłemu znieczuleniu.

Bezbolesne znieczulenie komputerowe – zalety

Do głównych zalet bezbolesnych znieczuleń komputerowych zaliczane są:
– Znaczne zmniejszenie dyskomfortu podczas podawania znieczulenia – bólu, rozpierania, pieczenia,
– Niższy poziom stresu – polecane dla pacjentów z dentofobią, dzieci,
– Szerokie zastosowanie – bezbolesne znieczulenie komputerowe sprawdza się przy wszystkich typach zabiegów,
– Brak obrzęku znieczulonych tkanek,
– Możliwość normalnego mówienia i jedzenia po znieczuleniu.

Ile kosztuje znieczulenie komputerowe u stomatologa?

Znieczulenia komputerowe są dostępne jedynie w prywatnych gabinetach dentystycznych – nie podlegają one refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Za bezbolesne znieczulenie komputerowe należy zapłacić około 40-60 złotych zależnie od gabinetu.