Jak dobrać biżuterię leśną appa? CZĘŚĆ I

Biżuteria leśna APPA w swojej ofercie posiada obecnie pięć podstawowych kolekcji, a w nich bazowe modele, które w dowolny sposób możesz łączyć we własne komplety. Od czego zacząć?

Wspólnym mianownikiem wszystkich kolekcji jest minimalizm, żeby to natura mogła przemówić sama za siebie. Forma w jakiej ją zamykam specjalnie jest tak subtelna i nienachalna, aby mech, paproć czy kamienie naturalne grały pierwsze skrzypce. Większość modeli idealnie nadaje się na codzienne użytkowanie, choć znajdziesz też w ofercie takie, które dedykowane są na wielkie wyjścia, kiedy wiadomo, że nie zamierzamy sprzątać, czy pielić ogrodu 😉 Prawie wszystkie modele łączy wspólny design, przez co, po raz kolejny, łatwo połączysz wszystko we własną całość.

Co zatem wybrać na początek? Kolczyki, bransoletkę czy naszyjnik? A może regulowany pierścionek, który każdego dnia możesz zakładać na inny palec? Wszystko zależy od tego, jaka biżuteria jest Ci najbliższa i jaką część ciała, chciałabyś/chciałbyś podkreślić i zwrócić na nią uwagę.

Wśród miłośniczek leśnej biżuterii są Kobiety, które lubują się wyłącznie w kolczykach i posiadają już w swoich kolekcjach szeroki wachlarz rozmiarów kolczyków wkrętek, od tych 6mm do 1,6cm, kiedy ucho ma przyciągać spojrzenia. Kobiety, które uwielbiają jak na ich nadgarstkach dużo się dzieje, szaleją z doborem bransoletek, łącząc minimalistyczne makramy z oczkiem z mchu, z tymi, gdzie pojawia się również drewno czy kamienie Agatu Mszystego czy Perydotu. Największym wyzwaniem są chyba naszyjniki, choć i tutaj znalazłam złoty środek. Jak sprawić, żeby jeden naszyjnik idealnie sprawdzał się nie tylko do pracy, ale również na wieczorne wyjścia z przyjaciółmi lub na randkę? Odpowiedzią była regulowana długość sznurka, który najczęściej jest wybierany. Swobodnie dobierasz długość do nastroju, dekoltu i okazji.

Osobiście uważam, że fajnie jest łączyć wiele i nie ograniczać się do jednego mianownika. W końcu wszystko nawiązuje do leśnego środowiska, zarówno mech jak i paproć w plenerze beztrosko sobie sąsiadują, nie ma więc przeszkód aby na naszym ciele znów się spotkały 😉

Poniżej pokażę Ci składowe, takie elementy, które mogą stworzyć komplety biżuterii, z małym omówieniem, do czego pasują i czy nadają się na co dzień czy na wielkie wyjście.

KOLEKCJA LEŚNA
  • Kolczyki leśne wkrętki z mchem. Baza z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Rozmiary do wyboru : 6mm, 8mm, 1cm, 1.2cm, 1.4cm, 1.6cm – w zależności od ich dostępności w danym momencie. Szybko się wyprzedają 🙂

Każdy z tych rozmiarów opiera się na płatku ucha. Z tyłu mają zapięcie barankowe, które łatwo się zapina, umożliwiając założenie ich bez potrzeby patrzenia w lustro 😉 Te kolczyki to zdecydowanie basic na co dzień, ale uwierz mi, również od święta 😉 Pasują zarówno do jeansów jak i małej czarnej.

Kolczyki srebrne z mchem w żywicy. Biżuteria leśna APPA
Kolczyki srebrne z mchem w żywicy. Biżuteria leśna APPA

Na modelce :

Kolczyki srebrne z mchem w żywicy. Biżuteria leśna APPA
Kolczyki z mchem w żywicy. Biżuteria leśna APPA
Kolczyki z mchem w żywicy, z kolekcji Leśnej. Biżuteria Leśna APPA
  • Pierścionek z oczkiem z mchu. Dostępny w kilku opcjach : 8mm, 1cm, 1.4cm, 1.6cm.

Ten pierścionek jest niczym oko lasu. Na regulowanej bazie z najwyższej jakości stali nierdzewnej, umieściłam mech i zatopiłam go w kropli żywicy. Regulowana obręcz pozwala każdego dnia nosić go na innym palcu. Zdecydowanie to dobry wybór na co dzień i …. powtórzę się, także na wyjścia.

Regulowany pierścionek z mchem w żywicy. Kolekcja Leśna
Regulowany pierścionek z mchem w żywicy. Kolekcja Leśna
  • Kolczyki z typu dyndających – lekkie jak piórko, część osób korzysta z nich na co dzień, ja osobiście zakładam je, kiedy chcę się poczuć trochę odświętniej. Są to zwykle modele cyklicznie powtarzające się, nie będące w stałej ofercie.
Kolczyki sztyfty
Kolczyki Pustynne
Geometryczne heksagony
Ten model wkrótce powróci do oferty
Złocona stal nierdzewna pięknie komponuje się z mchem
  • Regulowane bransoletki Leśne. Jest tutaj duży wybór, bo znajdziesz proste, minimalistyczne, plecione, z dodatkami, otwarte bazy, zamknięte, złocone, w kolorze srebra … Sama zobacz 😉 Tutaj naprawdę nie ma reguły. Uniwersalność oraz to, że biżuteria ma podkreślać przywiązanie do natury sprawiają, że to wybory na co dzień jak i od święta bo w każdej z tych sytuacji chcemy się czuć pięknie i wyjątkowo.
czara bransoletka basic, leśna kolekcja, mech w żywicy
Podstawowy model bransoletki z łącznikiem z mchu i żywicy oraz stali nierdzewnej
Bogatsza wersja powyższego modelu
Bransoletka ultra delikatna, na cienkim sznurku. Baza w złoconej stali nierdzewnej
Wersja dla ceniących sobie klasykę i połysk
Bransoletka pleciona z mchem w żywicy
Bransoletka posiada zdobienia z kulek orzecha, który pięknie chłonie zapach perfum – biżuteria do aromaterapii, inaczej zwana zapachową, to obecnie silny trend
Złota brasnoletka do aromaterapii z mchem w żywicy
Łączenie dużego z małym, złota z drewnem
Model bardzo leśny, z mchem w zamkniętej bazie oraz orzechem ciemnym
Zamknięty łącznik w złoconej stali nierdzewnej
Pierwszy model bransoletki do aromaterapii, który jest w stałej ofercie
  • Męski model bransoletki – Drodzy Panowie, oczywiście, że o Was nie zapomniałam 😉 Macie do wyboru wersję plecioną, w brązie lub czerni, zachęcam do łączenia obu. Nie od dzisiaj wiadomo, że męska rzecz biżuterię nosić 😉
Znajdziesz ją jako BRĄZOWY LAS
Czarny Las
  • Naszyjniki – tutaj również wielki wybór. Na regulowanym sznurku, na łańcuszku, długim, krótkim, z wisiorem na bazie ze stali nierdzewnej, w kolorze srebrnym, złotym, wisiory w całości z żywicy. Przytoczę Wam kilka modeli, które wracają do oferty jak bumerang, a niektóre z nich są dostępne jedynie na zamówienie.
Naszyjniki ręcznie szlifowane, w oprawie ze stali nierdzewnej
Minimalistyczny naszyjnik do aromaterapii z mchem w żywicy
Sztyft leśny to zdecydowana podstawa. Czasami dochodzą wariacje z oprawą
To drobne oczko spotkacie w różnych modelach, najczęściej w chokerach
Regulowany naszyjnik z wisiorem z żywicy z mchem
Klasyczny wisior ze stali nierdzewnej na łańcuszku

A poniżej jeszcze kilka wariacji łączenia mchu i kamieni naturalnych. W moich kolekcjach cyklicznie przewija się Agat Mszysty, Perydot oraz Diopsyd. Kamienie te według tradycji silnie nawiązują do więzi jaka łączy nas z naturą, pomagają tę relację wzmacniać i sprawiają, że stajemy się jej bardziej świadomi.

W środku tańczą razem mech i Agat Mszysty.
Dostępny na zamówienie

Powyższy naszyjnik, nazwany Amuletem Leśnym jest wisiorem, który będziecie czuły na sobie, ale to nie znaczy, że przeznaczony jest tylko do święta. Dzięki regulowanej długości sznurka, możesz zrobić z niego naprawdę krótki naszyjnik, który ładnie “trzyma” się dekoltu.

Złocona bransoletka w towarzystwie Diopsydu

Przy biżuterii z wystającymi kamieniami i tutaj uprzedzam swoje przyszłe wpisy, gdzie przy Agacie Mszystym będzie to widać najczęściej, trzeba uważać na to, by ich o coś nie zaczepić, bo zwyczajnie może się to skończyć uszkodzeniem. Wszystko zależy od tego w jakich sytuacjach lubicie nosić biżuterię. Ja w swojej obecnej sytuacji życiowej, gdzie non stop trzymam na rękach niemowlę, nie noszę na co dzień w zasadzie nic, jedynie, kiedy mam chwilę dla siebie i chcę się poczuć “jak dawniej”, pięknie, wystrojona, wtedy mam tendencję do nakładania ich mnóstwa 😉 Miejcie to po prostu na uwadze, że przy tego typu biżuterii, należy traktować ją jeszcze delikatniej niż inne egzemplarze.

Jak sami widzicie, kolekcja Leśna to rozbudowany leśny twór… Tworząc ten wpis zauważyłam, że głównym motywem przewodnim jest w niej okrąg. Nie do końca chyba zdawałam sobie z tego sprawy w trakcie samego tworzenia egzemplarzy, ale najwidoczniej podświadomie wybieram takie kształty, które są łagodne, obłe, nieingerujące, choć oczywiście geometria również jest przeze mnie ukochana i wcale jej się nie boję 😉

Założyłam na początku tej serii, że w jakimś stopniu ułatwi to Wam dobór biżuterii i być może ustalę jakiś klucz, złoty środek prowadzący Was jak po nitce do kłębka. Podzielcie się w komentarzach jakie są Wasze odczucia i czy faktycznie teraz będzie Wam łatwiej sobie wyobrazić jak mogłaby taka leśna kolekcja wyglądać. Zebrałam tutaj najczęściej wybierane leśne modele z mchem, toteż była to dla mnie wskazówka którędy podążyć.

Dziękuję Ci za Twój czas i że tutaj ze mną jesteś. Poniżej wstawiam linki bezpośrednie do najpopularniejszych modeli ostatniego miesiąca.

Jeżeli, któraś z ofert stanie się nieaktualna, a bardzo chciałabyś dostać konkretny model, odezwij się do mnie, ponieważ wykonuję również zamówienia indywidualne.

Pozdrawiam Cię, Agnieszka

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *