ck_fce20ab187f6ad49d90cac536cb628346c1609cf

O MNIE

Witaj Leśna Duszo ! 

Otwieram przed Tobą mój świat, roślinny, delikatny, eteryczny. Świat, w którym biżuteria staje się amuletem, niosąc sobą wartość dla Ciebie i dla mnie. Skoro trafiasz tutaj, spodziewam się, że kochasz Naturę, kochasz łączyć się z energią Ziemi i nade wszystko dbasz o środowisko, które jak nigdy dotąd, potrzebuje naszego wsparcia i miłości. Dlatego od samego początku APPA to marka, która w swojej idei niesie przede wszystkim poszanowanie dla środowiska, wykorzystując materiały, które nie szkodzą i nie zostawiają po sobie śladu na setki lat… 

Żywica akrylowa, z której tworzę jest nietoksyczna, bo jej głównym składnikiem jest woda – myślę, że to bardzo ważne znać różnicę, jaka jest pomiędzy nią, a żywicą epoksydową, toksyczną dla środowiska. Opakowanie, wypełnienia, sznurki, a nawet etykiety czy kleje – to wszystko nie zna grama folii, a pochodzi z recyklingu i do recyklingu się w zupełności nadaje. Elementy metalowe to natomiast najwyższej jakości stal chirurgiczna lub srebro p.925. Chciałabym Ci jednak powiedzieć, że NAJWAŻNIEJSZE w tworzeniu jest dla mnie to, że rośliny, jakie z wdzięcznością zatapiam, a są to głównie mech i paproć leśne, pochodzą wyłącznie ze zbiorów rąk leśników, którzy, znając leśne runo najlepiej, pozyskują je dla mnie w zupełnie nieinwazyjny dla lasu sposób. To dla mnie bardzo ważne by nie ingerować, nie niszczyć, nie zadawać cierpienia. 

W moich pracach znajdziesz delikatność, miłość, cierpliwość i minimalizm. Najczęściej tworzę pojedyncze, unikatowe egzemplarze, dzięki czemu masz poczucie, że Twój amulet jest naprawdę osobisty. Z radością wykonuję dla Was również indywidualne projekty, bywa, że otrzymuję zasuszone rośliny, które towarzyszyły Wam w bardzo ważnych chwilach, zdarzała się również sierść Pupilów, co wzrusza mnie do łez, bo sama jestem wielką miłośniczką zwierząt, będąc przyjaciółką dla dwóch psów – adopciaków. 

W kolekcjach istnieją wspólne mianowniki – na zdjęciu LUNULE w różnym wydaniu 

APPA to skrót od mojego nazwiska jeszcze z czasów panieńskich – AGNIESZKA PIEC – dodałam PRACOWNIA ARTYSTYCZNA. Bo chociaż obecnie tworzę jedynie biżuterię, to już czuję, że to nie koniec mojego wyrażania siebie i z pewnością marka rozwinie się w inne kierunki. Wiem jedno, zawsze wspólnym mianownikiem będzie LAS, bo to w nim czuję się wolna, szczęśliwa i spełniona. Tylko w lesie wystarczy zamknąć oczy i napływa do mojego ciała spokój i ukojenie. 

Biżuteria APPA niesie za sobą właśnie TEN spokój, którego tak wszyscy szukamy. Miejski tryb życia nie pomaga w byciu blisko z rytmem Ziemi, trudno czasami odnaleźć siebie, wrócić do centrum. Żywię nadzieję, że dzięki leśnym amuletom, poczujesz mobilizację aby częściej czuć w sobie potrzebę obcowania ze światem roślin i zwierząt. 

Na koniec chciałabym Ci opowiedzieć jeszcze o sobie, żebyśmy się lepiej poznali, skrócili dystans. Na co dzień jestem świeżo upieczoną mamą Bronka i bycie rodzicem to największe wyzwanie mojego życia, wielka radość i duma. U mojego boku trwa cudowny Mąż, z którym wspólnie marzymy o domu na wsi i być może już wkrótce to marzenie zamieni się w plan. Mamy dwa psy, adoptowane w różnym czasie, w różnym wieku – Colę i Peppera, ale to nie koniec powiększania stada, nasz syn kocha koty, na pewno trafi więc do nas adopciak. 

Od niedawna praktykuję jogę Kundalini, która w cudowny sposób uzdrowiła moją duszę i ciało. Biegam, o ile pozwala mi wrażliwe kolano. Kocham czekoladę, kawę, tatuaże, długie spacery, dobry kryminał, co oczywiste w byciu astrologicznym skorpionem – ciągnie mnie do wszystkiego, co tajemnicze, głębokie, dla innych trudne i niewygodne. W przyszłości chciałabym wydać książkę, a pierwszy maszynopis wystukam na maszynie z czasów PRL-u.  

Jeżeli czujesz, że wartości, które niosę za sobą są bliskie również i Tobie, zapraszam Cię na moje profile w mediach społecznościowych, gdzie jest mnie znacznie więcej i wspólnie z innymi, leśnymi duszami, tworzymy kreatywną, naturalną społeczność. 

Znajdziesz mnie tutaj: 

APPA – FACEBOOK

APPA – INSTAGRAM

APPA – PINTEREST

APPA – ETSY

Wszystkiego dobrego, 

Agnieszka