Zużyte wyroby chłonne – gdzie powinno się je wyrzucać?

Wyroby chłonne jak pieluchomajtki czy majtki chłonne, podkłady, wkładki czy pieluchy wymagają odpowiedniej utylizacji. Do jakiego kosza powinno się je wyrzucić? Jak zapobiegać ich nieprzyjemnemu zapachowi? Artykuł napisany przy współpracy z chlonne24.pl.

Jak dużo wyrobów chłonnych zużywa się w ciągu dnia?

Częstotliwość zmiany, a tym samym liczba wyrobów chłonnych używanych w ciągu dnia zależna jest od wielu czynników.

Zazwyczaj pieluchomajtki, matjki chłonne, pieluchy anatomiczne czy wkładki urologiczne zużywane są w liczbie minimum 3 sztuk dziennie. Oznacza to, że każdego dnia do wyrzucenia będzie dość dużo odpadów, które mogą zajmować sporo miejsca i wywoływać nieprzyjemny zapach.

Gdzie wyrzucić pieluchomajtki i inne wyroby chłonne?

Do wyrobu bielizny chłonnej stosowane są różne surowce, w tym tworzywa sztuczne w postaci folii, klejów, granulatów, wkłady celulozowe. Gdzie wyrzucać zużyte pieluchomajtki oraz innego rodzaju wyroby chłonne?

Należy wyrzucać je do pojemników na odpady zmieszane, które określane również odpadami komunalnymi.

Nie należy wyrzucać zużytych wyrobów chłonnych do pojemników bio, z tworzywami i metalem, a także innych pojemników na odpady. Nie należy również ich spalać, ponieważ w trakcie spalania wydzielają się z nich toksyczne substancje.

Zużyte wyroby chłonne – jak zapobiegać pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu?

W trakcie przechowywania zużytych wyrobów chłonnych aż do czasu wyniesienia ich z domu mogą pojawić się nieprzyjemne zapachy. Gdzie wyrzucić pieluchy oraz inną bieliznę chłonną, aby im zapobiec?

Najlepiej umieszczać bieliznę chłonną w zamykanych koszach na odpady. W sprzedaży można znaleźć specjalne kosze na wyroby tego typu, które wyróżniają się szczelnymi zamknięciami i obudowami, a także są łatwe w używaniu dzięki dopasowanym do nich workom.